Створюємо високу овочеву грядку з габіонів

 

Високі грядки значно покращують прогрівання ґрунту, в якому знаходиться коренева система рослин. Це дозволяє почати городній сезон на 2-3 тижні раніше. Вони незамінні на низьких ділянках, в болотистих місцях, для вирощування перших ранніх овочів і зелені. Крім того високі грядки створюють порядок і затишок на ділянці. Їх зручно прополювати, до них легко підходити. Можна запросто перетворити дві сусідні високі грядки в парник або теплицю, попередньо з'єднавши їх дугами і накривши покривним матеріалом.


Заповнюється такий контейнер за принципом теплої грядки. На дно кладуть рослинні відходи - вирізані гілки, опале листя, скошену траву. Іншими словами, всі ті матеріали, які зазвичай закладають у компостник. Потім укладають хороший шар гною приблизно 15 см завтовшки. Після цього грядку засипають землею (з якої перш вибирають бур'яни) з додаванням золи і перегною. Цей шар складає приблизно 20 см. Грядка знизу «підігрівається» пріючим гноєм, рослинам в такій теплій землі дуже комфортно. На теплій грядці врожай завжди визріває раніше. Розташовувати такі грядки потрібно в незатіненому місці, щоб їх ще й зверху прогрівало сонечко.


Дуже важливо, щоб дно високої грядки не було ізольовано від землі, на якій стоїть контейнер (наприклад, не можна ставити його на бетонні плити). Тоді черв'яки і інші корисні ґрунтові організми зможуть вільно проникати в грядку і прискорювати процес розкладання.

 

 

Для створення високої грядки потрібно чотири габіонних клітки розміром 50 х 50 х 50 см кожна і кілька матів з кокосового волокна розміром 150 х 50 см.

 

 

На обраній ділянці відзначають за допомогою кілочків і мотузки майданчик розміром 200 х 50 см і знімають верхній родючий шар грунту.

 

 

На майданчику встановити клітки в ряд і скріпити в одну конструкцію, використовую дріт, закручений спіраллю.

 

 

Для утримання ґрунту бічні стіни вистилають підкладкою з кокосового волокна. Дно залишають відкритим.

 

 

Наповнюють конструкцію за принципом теплої грядки, описаній раніше (тут в тачці - перепрілий гній).

 

 

Щоб земля не розпирала боки конструкції, в кожній клітці ставлять мінімум по одній дротяній стяжці.

 

 

Зверху насипають шар знятого раніше родючого ґрунту або готову садову суміш.

 

 

Накривають дротяною кришкою і закріплюють її спіралями.

 

 

Можна садити рослини (тут - овочеві та зелені культури).

 

 

Як варіант, грядку-габіон можна відвести під садову суницю. Розетки рослин висаджують в осередку решітки.

 

 

Кущики суниці можна посадити навіть в боки грядки. Для цього робиться розріз в кокосовій прокладці...

 

 

...і в нього садиться рослина.

 

 

Тепер потрібно регулярно поливати цю красу...

 

 

...і вносити підживлення, щоб отримати відмінний урожай!