Терасування

При впорядкуванні приватних заміських ділянок, розташованих на схилах, нерідко зустрічається дуже складний рельєф з великими перепадами висот. Як схили і яри перетворити з недоліків в достоїнства? Планування ділянки зі складним рельєфом має свої особливості - найчастіше для оформлення таких територій використовується метод терасування, який дозволить розділити ділянку на зони або навпаки об'єднати за допомогою доріжок і сходів в єдину ландшафтну систему.


Переваги ландшафтного терасування:

  • Простий і недорогий пристрій дренажу ділянки
  • Запобігання ерозії та відновлення еродованих грунтів
  • Зручне зонування території
  • Довговічність
  • Широкі дизайнерські можливості

 

Однією з найбільш сучасних технологій терасування ділянки є будівництво підпірних стін із застосуванням габіонних конструкцій. Завдяки практичним властивостям габіонів, конструкція підпірної стінки з часом лише стає міцнішою, а при правильному укладанні габіонів, надійно захищає ґрунт від ерозії, запобігає розмивання ґрунту і є чудовим декоративним елементом саду. Утворюється повністю природний ландшафт, а габіони стають невід'ємною його частиною.


З часом, коли в порожнечі між камінням потрапить, а краще спеціально насиплють ґрунт, допоможе на цьому субстраті прижитися невибагливим дикоростучими рослинами з добре розвиненою кореневою системою. В результаті цього, габіони гармонійно вписуються в штучно створюване навколишнє середовище і стають частиною ландшафтної композиції ділянки. Крім того, акумуляція частинок ґрунту відіграє роль сполучного матеріалу для заповнювача, що сприяє зміцненню конструкції з кожним роком.

 

Існує багато нюансів, які необхідно враховувати при будівництві терас: освітленість ділянки, її розташування щодо сонця (це важливо для подальшої посадки рослин і декоративних чагарників), зволоженість ґрунту, ухил ділянки, тому радимо доручити проектування терас професіоналам.


Якщо ж рельєф ділянки не складний, а ви володієте певними інженерними знаннями, тоді створена вами тераса може стати предметом сімейної гордості.